ویزیت رایگان بیماران در قالب طرح شهید رهنمون در مناطق محروم مرزی

Submitted by kordestan on 06/31/1399 - 12:50
محسن رمضان زاده  مسوول بسیج جامعه پزشکی سپاه بیت المقدس کردستان گفت:10 اکیپ پزشکی در قالب طرح شهید رهنمون به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی دفاع مقدس به مناطق محروم  مرزی  اعزام  شدند.

همزمان با اولین روز از هفته دفاع مقدس ۱۰ اکیپ پزشکی به همت بسیج جامعه پزشکی سپاه بیت المقدس کردستان به روستا‌های محروم  استان اعزام شدند.

 محسن رمضان زاده مسوول بسیج جامعه پزشکی استان در گفت و گو با خبرنگار کرد تودی،  با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس گنجینه تمام نشدنی و میراث معنوی برای ملت ایران است.

وی با اشاره به نامگذاری اولین روز از هفته دفاع مقدس به نام صلابت و سلحشوری نیرو‌های مسلح گفت: یکی از برنامه‌های این روز در بسیج جامعه پزشکی  اعزام اکیپ پزشکی شهید رهنمون به منطقه محروم مرزی استان در روستای گشکی کامیاران  و روستا‌های تابعه است.

مسوول بسیج جامعه پزشکی استان در خصوص طرح شهید رهنمون بسیج جامعه پزشکی ضمن اشاره به ارائه خدمات رایگان بهداشتی و درمانی در قالب طرح شهید دکتر رهنمون در روستای گشکی از توابع شهرستان  کامیاران توسط کانون بسیج جامعه پزشکی سپاه بیت المقدس اظهار کرد: یکی از اهداف بسیج، محرومیت‌زدایی و کمک به مناطق محروم است.

غربالگری، ویزیت و مشاوره به بیماران

رمضان زاده مناطق محروم  مرزی و روستا‌های  کردستان را جامعه هدف اجرای طرح شهید رهنمون از سوی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان عنوان کرد و گفت: در این مدت  ۱۰ اکیپ شامل پزشکان متخصص، روانشناس، ماما، داندانپزشک و چشم پزشک  به مناطق محروم و کم برخوردار در  نقاط مختلف اعزام می‌شوند.

وی در همین ارتباط توضیح داد: در هر گروه اعزامی در قالب طرح شهید رهنمون بسیج جامعه پزشکی یک اکیپ حداقل ۵ نفره به منطقه هدف اعزام می‌شوند و اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

تکمیل روند درمان بیماران تا بهبودی کامل

رمضان زاده درباره مناطق هدف برای اجرای طرح شهید رهنمون بسیج جامعه پزشکی نیز گفت: اکیپ‌های پزشکی به مناطق محروم هدف  در هر شهرستان اعزام خواهند شد.

وی یادآور شد: معمولا اکیپ‌های پزشکی طرح شهید رهنمون در مسجد هر محل مستقر می‌شوند و به ویزیت، غربالگری و مشاوره دادن به اهالی می‌پردازند.

رمضان زاده تاکید کرد: در طرح شهید رهنمون بسیج جامعه پزشکی اکیپ‌های اعزامی بیماران شناسایی شده را تا بهبودی کامل و تکمیل روند درمان کمک می‌کنند.

 این مقام مسوول با بیان اینکه تمام اقدامات اکیپ‌های اعزامی در طرح شهید رهنمون سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کردستان  به صورت رایگان انجام می‌شود و برخی از اکیپ‌ها داروی مورد نیاز بیماران را نیز به صورت رایگان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.

انتهای پیام/7727