همایش «تجلیل از جهادگران عرصه سلامت» در استان کردستان برگزار شد

Submitted by webmaster on 12/24/1395 - 13:15
به مناسبت روز قشر بسیج جامعه پزشکی؛
به مناسبت روز قشر بسیج جامعه پزشکی مراسم «تجلیل از جهادگران عرصه سلامت» امروز در دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان برگزار شد.
همایش «تجلیل از جهادگران عرصه سلامت» در استان کردستان برگزار شد

به گزارش خبرنگار بسیج جامعه پزشکی استان کردستان، مراسم تجلیل از جهادگران عرصه سلامت به مناسبت سالگرد شهادت شهید دکتر رهنمون و بمباران بیمارستان فاطمه الزهرا  در تالار دانشجو دانشگاه علوم پزشکی سنندج برگزار شد.

 


در این مراسم سرگرد قاسم کاوه رئیس بسیج جامعه پزشکی استان کردستان با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف بسیج جامعه پزشکی استان کردستان اجرای برنامه های محرومیت زدایی در مناطق کم برخوردار استان می باشد گفت: در سال جاری این سازمان توانسته است با کمک پزشکان ، پرستاران و پیراپزشکان جهادی در حوزه محرومیت زدایی در عرصه سلامت برنامه های شاخص و قابل قبولی را اجرا کند.

 


وی با بیان اینکه این برنامه ها شامل 3 مورد بیمارستان صحرایی ، 5 مورد بیمارستان تک تخصصی و همچنین اعزام 150 تیم بهداشتی و درمانی به مناطق محروم وکم برخوردار استان بوده است اظهار داشت: این سازمان در ارائه خدمات مذکور دو هدف عمده را پیگیری نموده است یکی رفع محرومیت از چهره استان و کمک به رشد و ارتقای سطح سلامت مردم استان و دیگری ایجاد روحیه ی جهادی و اشاعه ی تفکر بسیج در بین قشر مخاطب بسیج جامعه پزشکی بوده است .

 


کاوه افزود: در اجرای هرچه بهتر این طرحها همکاری نهادهایی مانند دانشگاه علوم پزشکی کردستان ، جمعیت هلال احمر استان و پشتیبانی سپاه بیت المقدس نقش بسزایی داشته است.


وی در پایان یادآور شد: این طرحها به عهده ی بسیجیان و جهادگران عرصه سلامت بوده است که در سالجاری این سازمان توانسته است از کمک های تعداد 300 نفر از پزشکان ، پرستاران و پیراپزشکان بسیجی در اجرای برنامه های خود بهره مند گردد.

 


انتهای پیام/