افتتاح مسجد بانوان و اعزام اکیپ های پزشکی به مناطق محروم سروآباد

Submitted by webmaster on 11/20/1395 - 02:30
امروز در هشتمین روز از دهه مبارک فجر و به همت سپاه سروآباد اکیپ های پزشکی به مناطق محروم این شهرستان اعزام و مسجد زنان روستای پایگلان نیز افتتاح شد.
افتتاح مسجد بانوان و اعزام اکیپ های پزشکی به مناطق محروم سروآباد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس از سروآباد صبح روز سه شنبه به مناسبت هشتمین روز از دهه مبارک فجر و به همت سپاه انقلاب اسلامی شهرستان سروآباد مسجد زنان روستای پایگلان افتتاح و همچنین 2 اکیپ بهداشتی و درمانی جهت انجام خدمات رایگان پزشکی به روستاهای تخان . نیاباد در این شهرستان اعزام شدند.

 

 

فرمانده سپاه شهرستان سروآباد در حاشیه مراسم افتتاح مسجد بانوان روستای پایگلان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مسجد ویژه بانوان در روستای پایگلان از توابع شهرستان سروآباد به همت بسیج سازندگی سپاه این شهرستان احداث و افتتاح شد.

 

 

سرهنگ جعفر غفاریان با بیان این مطلب که زدودن چهره فقر و محرومیت در جامعه به ویژه در سطح روستاها از مهمترین اولویت های بسیج سازندگی سپاه است تصریح کرد: برای تکیمل این مسجد اعتباری افزون بر 350 میلیون ریال از محل اعتبارات بسیج سازندگی هزینه شده است.

 

 

فرمانده سپاه انقلاب اسلامی شهرستان سروآباد همچنین به خدمات سپاه در مناطق محروم و تداوم اینگونه خدمات اشاره کرد و گفت: این اکیپ بهداشتی و درمانی در قالب چهار تیم پزشکی شامل پزشک، ماما،دارو یار و بهیار به روستاهای محروم این شهرستان توسط بسیج جامعه پزشکی سپاه سروآباد اعزام گردید.

 

 

وی همچنین با بیان اینکه تلاش ما در راستای ترویج بهداشت در جامعه است گفت: بسیج جامعه پزشکی با انجام برنامه‌های مختلف بهداشتی درمانی گام موثری در جهت ارتقا سطح بهداشت فردی و اجتماعی در روستاهای محروم به صورت کاملا رایگان برداشته است.

 

 

سرهنگ جعفر غفاریان با بیان این مطلب که کلیه خدمات ارائه شده در این اعزام ها به صورت کاملاً رایگان بوده است ادامه داد: ویزیت رایگان، تحویل داروی رایگان، طرح سنجش سلامت دانش آموزان، آموزش بهداشت دهان و دندان، توزیع رایگان مسواک و خمیر دندان در بین دانش آموزان مقطع ابتدایی و اندازه گیری فشار خون و قند خون از مهمترین خدمات این اکیپ های بهداشتی است.

 

 

وی به مهمترین اقدامات پزشکی ارائه شده در دهه فجر اشاره کرد و افزود: برپایی ایستگاه سلامت در روز جمعه هفته گذشته در مسجد جامع شهر سروآباد و ارائه خدمات رایگان درمانی ( غربالگیری، اندازه گیری فشار خون و قند خون) به نمازگزاران روز جمعه و ویزیت رایگان در درمانگاه شهید مرادی در روز یکشنبه هفته جاری از دیگر برنامه های مهم بسیج جامعه پزشکی سپاه سروآباد است.

 

Image removed.