تحقق سبک زندگی اسلامی نیازمند نهادینه‌سازی  حجاب و عفاف در خانواده است

سه شنبه, 06/16/1400 - 16:15
تحقق سبک زندگی اسلامی نیازمند نهادینه‌سازی  حجاب و عفاف در خانواده است
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان عفت، آبرو و حجاب را از مولفه های سبک زندگی اسلامی به ویژه برای زنان ایرانی دانست و گفت: عملیاتی کردن این مفاهیم در زندگی یعنی زندگی اسلامی  و حضور عفیفانه در جامعه در شرایط کنونی به شدت مهم و ضروری است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، پیش از ظهر امروز جلسه قرارگاه حجاب و عفاف با حضورسردار سید صادق حسینی فرمانده وحجت الاسلام علی جعفر نژاد نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان و مسوول بسیج جامعه زنان و هیئت اندیشه ورز در این حوزه  درسالن فرماندهی  برگزار شد.

دیدار

در این جلسه سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به اینکه حجاب و عفاف موضوعی کلی و مهم است افزود: حجاب برای زنان و دختران ایرانی که مسئولیت تربیتی و آموزشی یک نسل را بر عهده دارد دارای چهارچوب و دستورالعمل است که هر یک از بانوان  ما چه در نقش مادری  و چه در نقش همسری عهد دار آن هستند پ و باید به محکمترین شکل  آن را در نهاد خانواده نهادینه کنند.

 

سردار حسینی در ادامه عفت، آبرو و حجاب را از مولفه های سبک زندگی اسلامی به ویژه برای زنان ایرانی دانست و گفت: عملیاتی کردن این مفاهیم در زندگی یعنی زندگی اسلامی  و حضور عفیفانه در جامعه در شرایط کنونی به شدت مهم و ضروری است.

 

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر گفت: تقویت غیرت دینی یکی دیگر از راهکار های اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب در بین خانواده ها است  چرا که تربیت فرزند از همان کودکی رقم می خورد و هر والدینی می توانند از همان دوران کودکی فرزندان خود را نسبت به این امر تقویت کنند.

 

سردار حسینی درخصوص جایگاه تربیت و درونی سازی عفاف و حجاب گفت: از آنجایی که کشور ما یک کشور اسلامی است لذا نهادهای مناسب مانند هیئات اندیشه ورز، فضای مجازی، آموزش و پرورش و آموزش عالی به راحتی می توانند در این مورد به بهترین شکل فرهنگ سازی کنند.

 

وی با اشاره به نقش اثرگذار عفاف و حجاب در جامعه، گفت: عفاف و حجاب علاوه بر اینکه زمینه‌ساز ارتقای سلامت اجتماعی و کاهش بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود، می‌تواند نقش مهمی در حفظ بنیان خانواده داشته باشد.

 

دیدار

در ادامه حجت الاسلام علی جعفر نژاد نماینده ولی فقیه در سپاه  بیت المقدس کردستان عنوان داشت: اجرایی کردن بیانیه گام دوم انقلاب که یکی از آنها سبک زندگی اسلامی است میتواند بسیاری از مشکلات کنونی جامعه را حل کند.

 

وی با اشاره به اینکه مهمترین مسأله حجاب عفاف است عنوان داشت:حجاب امری ظاهری و عفاف امری درونی است.

 

حجت الاسلام جعفر نژاد افزود:  تربیت مد نظر اسلام باید در نهاد خانواده ها اجرایی شود چرا که آثار آن در آینده هم دامن‌گیر خود خانواده و هم جامعه خواهد بود.

 

وی گفت: بسیاری از خانواده ها در جامعه امروزی در این باره آسیب های زیادی دیده اند و همه ما تک تک به عنوان مسلمان در جامعه اسلامی وظیفه داریم تا در این راه دستورات اسلامی  را در جهت کار موثر به سرانجام برسانیم.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان بیان داشت: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند تا وقتی که دولت اسلامی شکل نگیرد، صحبت از سبک زندگی اسلامی در حد گفتمان می‌ماند. در این فرمایش معظم له منظور از دولت،تنها قوه مجریه نیست بلکه معنی عام و کلان دارد و وقتی شکل بگیرد حرکت بزرگ تشکیل کشور اسلامی که همان  زندگی مومنانه است و در نهایت تمدن نوین اسلامی است ان شاءالله تحقق می یابد.

 

وی افزود: برای تحقق سبک زندگی اسلامی در جامعه، باید عفاف و حجاب در همه امور جامعه و همه افراد، چه زنان و چه مردان به صورت هدفمند و ارزشی ساری و جاری باشد.

 

دیدار

در ادامه این جلسه بتول سرکانی مسوول بسیج جامعه زنان سپاه بیت المقدس کردستان اظهار داشت: امسال  و در هفته عفاف و حجاب با حضور پر رنگ و تاثیر گذار در بین جامعه هدف با اجرایی ۷۱۰برنامه توانستیم به خوبی در این حوزه عمل کنیم.

 

وی گفت: در این امر تمامی اقشار و گروهای مورد نظر در هیات اندیشه ورز با ارایه برنامه های جامع نتوانستند کارهای خوبی را در حوزه عفاف و حجاب در بین اقشار مختلف جامعه به سرانجام برسانند.

 

سرکانی با قدردانی از بسیج کارمندان و بسیج دانشجویی برای به انجام رساندن برنامه های تاثیر گذار در این حوزه گفت: امیدواریم این برنامه ها فقط مختص به هفته حجاب و عفاف نباشد و در طول سال برنامه های خوب از طرف اقشار مختلف در جهت تاثیر گذاری این امر صورت پذیرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.